PRZENIESIENIE DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWĘ – WZORY PISM

with 10 komentarzy
Poniżej przedstawiamy, jak może wyglądać wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z wymaganymi załącznikami.
Przepisy nie określają jak powinien wyglądać taki wniosek i oświadczenia (z wyjątkiem oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane). W związku z tym możesz wykorzystać te przedstawione poniżej, sporządzić je w inny dowolny sposób, bądź też wykorzystać gotowe druki przygotowane przez poszczególne urzędy.
Jeśli chodzi o załączniki do wniosku, to oprócz tych wymienionych niżej może być potrzebne, w zależności od konkretnej sytuacji, dołączenie innych dokumentów (np. pełnomocnictwo, dowód uiszczenia opłaty skarbowej).

 

Wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę

Przeniesienie pozwolenia na budowę - wzór wniosku

Zgoda strony, na rzecz której decyzja została wydana na przeniesienie decyzji oraz oświadczenie podmiotu, na rzecz którego decyzja ma być przeniesiona o przyjęciu wszystkich warunków w niej zawartych
Wzory pism do przeniesienia decyzji o pozwoleniu na budowę

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

10 Odpowiedzi

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  jak wypełnić wniosek jeśli pozwolenie na budowę będzie przenoszone z jednego inwestora na dwóch?

  • MGM
   |

   Witam.
   Wpisać dane obu inwestorów, na rzecz których wniosek ma być przeniesiony. Oboje muszą być wnioskodawcami, a także oboje muszą złożyć oświadczenie o przyjęciu wszystkich warunków zawartych w decyzji.
   Pozdrawiam.

 2. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam jak wypełnić wniosek gdy zmienił się numer działki na który chce przenieść pozwolenie

  • MGM
   |

   Przenosi Pan/Pani decyzję o pozwoleniu na budowę – konkretny dokument – z jednego inwestora na drugiego. Przenosząc decyzję nie dostosowuje Pan/Pani tej decyzji do nowej działki (nie da się przenieść pozwolenia na nową działkę). Jeśli zmienił się numer działki już po uzyskaniu pozwolenia a przed odbiorem obiektu mogą pojawić się problemy formalne związane właśnie np. z odbiorem budynku (zależy to jeszcze od tego, z jakiego powodu zmienił się ten numer).

 3. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Numer działki zmienił się wskutek podziału działki na którą wydane było pozwolenie na dwie działki o nowych numerach

  • Anonimowy
   |

   I jak przenieść teraz pozwolenie dom w trakcie budowy

  • MGM
   |

   Wpisać obie działki i dołączyć decyzję podziałową. Jeśli chce Pan/Pani przenieść na jedną z tych nowych działek to może być problem. Myślę, że w takim przypadku trzeba najpierw zmienić pozwolenie na budowę (zmienia się zakres objęty projektem zagospodarowania działki).

 4. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Czyli aby przenieść na jedną muszę zmienić zakres objęty projektem zagospodarowania działki rozumiem że należy sporządzić zamienny projekt zagospodarowania działki zmienić decyzję i dopiero ja przenieść na nowego inwestora

  • MGM
   |

   Tak, uważam, że takie postępowanie będzie właściwe. Niemniej jednak proponuję najpierw spytać w urzędzie, w którym będzie to Pan/Pani załatwiał.

  • Anonimowy
   |

   Czyli podział geodezyjny nie unieważnia pozwolenia na budowę? Poprostu musi być ono zmienione że względu na zmianę zagospodarowania terenu

Zostaw Komentarz

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.