PRZENIESIENIE DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWĘ – WZORY PISM

with 10 komentarzy
Poniżej przedstawiamy, jak może wyglądać wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z wymaganymi załącznikami.
Przepisy nie określają jak powinien wyglądać taki wniosek i oświadczenia (z wyjątkiem oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane). W związku z tym możesz wykorzystać te przedstawione poniżej, sporządzić je w inny dowolny sposób, bądź też wykorzystać gotowe druki przygotowane przez poszczególne urzędy.
Jeśli chodzi o załączniki do wniosku, to oprócz tych wymienionych niżej może być potrzebne, w zależności od konkretnej sytuacji, dołączenie innych dokumentów (np. pełnomocnictwo, dowód uiszczenia opłaty skarbowej).

 

Wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę

Przeniesienie pozwolenia na budowę - wzór wniosku

Zgoda strony, na rzecz której decyzja została wydana na przeniesienie decyzji oraz oświadczenie podmiotu, na rzecz którego decyzja ma być przeniesiona o przyjęciu wszystkich warunków w niej zawartych
Wzory pism do przeniesienia decyzji o pozwoleniu na budowę

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

10 Odpowiedzi

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  jak wypełnić wniosek jeśli pozwolenie na budowę będzie przenoszone z jednego inwestora na dwóch?

  • MGM
   |

   Witam.
   Wpisać dane obu inwestorów, na rzecz których wniosek ma być przeniesiony. Oboje muszą być wnioskodawcami, a także oboje muszą złożyć oświadczenie o przyjęciu wszystkich warunków zawartych w decyzji.
   Pozdrawiam.

 2. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam jak wypełnić wniosek gdy zmienił się numer działki na który chce przenieść pozwolenie

  • MGM
   |

   Przenosi Pan/Pani decyzję o pozwoleniu na budowę – konkretny dokument – z jednego inwestora na drugiego. Przenosząc decyzję nie dostosowuje Pan/Pani tej decyzji do nowej działki (nie da się przenieść pozwolenia na nową działkę). Jeśli zmienił się numer działki już po uzyskaniu pozwolenia a przed odbiorem obiektu mogą pojawić się problemy formalne związane właśnie np. z odbiorem budynku (zależy to jeszcze od tego, z jakiego powodu zmienił się ten numer).

 3. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Numer działki zmienił się wskutek podziału działki na którą wydane było pozwolenie na dwie działki o nowych numerach

  • Anonimowy
   |

   I jak przenieść teraz pozwolenie dom w trakcie budowy

  • MGM
   |

   Wpisać obie działki i dołączyć decyzję podziałową. Jeśli chce Pan/Pani przenieść na jedną z tych nowych działek to może być problem. Myślę, że w takim przypadku trzeba najpierw zmienić pozwolenie na budowę (zmienia się zakres objęty projektem zagospodarowania działki).

 4. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Czyli aby przenieść na jedną muszę zmienić zakres objęty projektem zagospodarowania działki rozumiem że należy sporządzić zamienny projekt zagospodarowania działki zmienić decyzję i dopiero ja przenieść na nowego inwestora

  • MGM
   |

   Tak, uważam, że takie postępowanie będzie właściwe. Niemniej jednak proponuję najpierw spytać w urzędzie, w którym będzie to Pan/Pani załatwiał.

  • Anonimowy
   |

   Czyli podział geodezyjny nie unieważnia pozwolenia na budowę? Poprostu musi być ono zmienione że względu na zmianę zagospodarowania terenu

Zostaw Komentarz

Jest już dostępne nowe szkolenie Co zrobić, by szybko uzyskać pozwolenie na budowę

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.