Wcześniejsze oddanie do użytkowania obiektu budowlanego

with Jeden komentarz
wcześniejsze oddanie budynku do użytkowaniaCzy mogę przystąpić do użytkowania budynku przed jego całkowitym ukończeniem, gdy nie wykonałem wszystkich robót budowlanych? Tak, jest to możliwe, ale po spełnieniu kilku warunków. Jakich?

Przede wszystkim musisz uzyskać pozwolenie na użytkowanie, wydawane w formie decyzji. Dotyczy to wszystkich obiektów (domów jednorodzinnych też), jeśli użytkowanie ma nastąpić przed wykonaniem wszystkich robót. Wiąże się to z obowiązkową kontrolą nadzoru budowlanego.
Drugi bardzo istotny warunek do spełnienia: część obiektu, którą zamierzasz użytkować, musi być w stanie samodzielnie funkcjonować.
Powyższe dotyczy zarówno inwestycji wieloobiektowych, gdy chcesz oddać do użytkowania jeden z obiektów, a także inwestycji jednoobiektowych, gdy pozostały do wykonania jeszcze jakieś roboty budowlane lub wykończeniowe.

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Jedna odpowiedz

Zostaw Komentarz

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.