Zmiany w prawie budowlanym w 2015 r. Sejm przyjął poprawki Senatu.

with Brak komentarzy
W dniu 20.02.2015 r. Sejm przyjął 16 z 17 poprawek Senatu do nowelizacji prawa budowlanego.
Ważniejsze poprawki Senatu przyjęte przez Sejm to m.in.:
– wykreślenie z obiektów realizowanych na zgłoszenie (bez pozwolenia na budowę) parterowych budynków handlowych lub usługowych o powierzchni zabudowy do 35 m2;
– wprowadzenie obowiązku zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych m.in. domów jednorodzinnych realizowanych na podstawie zgłoszenia;
– doprecyzowanie pojęcia budynków rekreacji indywidualnej realizowanych na zgłoszenie, poprzez dodanie zwrotu „rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku”.

Odrzucono poprawkę Senatu dotyczącą skreślenia słowa „przydomowych” w odniesieniu do ganków i oranżerii o powierzchni zabudowy do 35 m2, oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę, basenów i oczek wodnych o powierzchni do 50 m2 – realizowanych na zgłoszenie. W związku z powyższym ww. obiekty będą mogły być realizowane na zgłoszenie jeśli będą obiektami przydomowymi.

Jeśli masz dość szukania przepisów, analizowania ich i zastanawiania się, czy są obowiązujące, zajrzyj do naszych poradników i szkoleń, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Bardziej aktualnych opracowań prawdopodobnie nie znajdziesz na rynku:

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów uwzględniający ostatnią dużą nowelizację prawa budowlanego.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.