ZGŁOSZENIE BUDOWY SZAMBA – PRZYKŁAD

with Brak komentarzy
Od 28.06.2015 r. będziemy mogli budować zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe (szamba) o pojemności do 10 m³ na zgłoszenie. Nie będzie już wymagane, tak jak dotychczas, pozwolenie na budowę.
 
Poniżej podajemy przykład takiego zgłoszenia.
 
Do zgłoszenia będzie Ci potrzebny:
1) wniosek, w którym powinieneś określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia – przykład poniżej, a wzór znajdziesz tutaj;
2) oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – więcej na ten temat już pisaliśmy;

3) szkice lub rysunki – przykładowe znajdziecie poniżej; szkic usytuowania można sporządzić na kopii mapy ewidencyjnej lub zasadniczej; należy pamiętać, aby podpisać się pod każdym z rysunków;

4) w niektórych urzędach może być konieczne dołączenie zaświadczenia zarządcy sieci wodno – kanalizacyjnej o braku możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej.
 
O odległościach szamba od granicy działki i innych elementów pisaliśmy tutaj.
 
Wniosek zgłoszenia budowy szamba
Rysunek usytuowania szamba na działce

Rysunek szamba do zgłoszenia budowy

 
 
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Jest już dostępne drugie – zaktualizowane i rozszerzone – wydanie e-booka Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.