ZGŁOSZENIE WYMIANY POKRYCIA DACHU – PRZYKŁAD

with 13 komentarzy
Poniżej podajemy przykład zgłoszenia wymiany pokrycia dachu.
 
Więcej informacji na temat takiego zgłoszenia znajdziesz w artykule: “WYMIANA POKRYCIA DACHU”.
 
Przykład wypełnienia oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane umieściliśmy tutaj: “OŚWIADCZENIE O POSIADANYM PRAWIE DO DYSPONOWANIA NIERUCHOMOŚCIĄ NA CELE BUDOWLANE – JAK WYPEŁNIĆ”.
 
Druk wzoru zgłoszenia dostępny jest tutaj: “ZGŁOSZENIE – WZÓR”.
 

Wniosek zgłoszenia wymiany pokrycia dachu
 
 
Zgłoszenie wymiany pokrycia dachu - przykładowy rysunek
 

Przykład tego zgłoszenia znajdziesz w poradniku „Jak budować i remontować bez pozwolenia”. Poradnik zawiera przykłady różnych zgłoszeń, wzory pism oraz kompletne informacje o robotach wykonywanych bez pozwolenia na budowę:

 • jakie roboty nie wymagają pozwolenia,
 • jak dopełnić formalności związanych ze zgłoszeniem,
 • jakie formalności przeprowadzić po dokonaniu zgłoszenia.
Jak budować bez pozwolenia - zgłoszenie
Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Chciałabym, żeby przepisy były łatwo dostępne dla każdego, jasne i zrozumiałe.

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam
  Mam blaszak koło domu 3x5m
  chciałbym go rozbudować do rozmiaru 6×5 tzn ten zlikwidować a postawić nowy.
  jak ma wyglądać zgłoszenie jako budowa nowego czy rozbudowa.
  jaką wysokość maksymalną garażu moge mieć. chciałbym tam wstawić ciągnik który jest dość wysoki.

  Pozdrawiam
  Wojtek

 2. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam,
  Mam już garaż naniesiony na mapy złożone dokumenty w UM i czekam na pozwolenie. Po wnikliwej analizie chciałbym przesunąć garaż w bok o 1 metr oczywiście na mojej posesji z zachowaniem wymaganych odległości od granicy i mediów. Czy do 1 metra mogę to zrobić bez wykonywania nowej dokumentacji.
  Pozdrawiam

  • MGM
   |

   Witam.
   Uważam, że taka zmiana będzie istotnym odstępstwem od zatwierdzonego projektu budowlanego (ale radzę, by skonsultować tę kwestię z projektantem):
   https://www.oprawiebudowlanym.pl/2016/01/istotne-i-nieistotne-odstapienie-od.html
   Żeby przyspieszyć sprawę, nie musi Pan czekać na pozwolenie, tylko wycofać wniosek, a po zmianach wprowadzonych przez projektanta złożyć nowy wniosek. Może Pan też poczekać na pozwolenie, a później złożyć kolejny wniosek o zmianę pozwolenia.
   Pozdrawiam.

 3. Anonimowy
  | Odpowiedz

  chcę wymienić dach na nowy i zamontować w nim okna co muszę zrobić żeby dokonać takiej wymiany legalnie

 4. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam. Mieszkamy w domu o zabudowie szeregowej tj. 6 rodzin. Zamierzamy wymienić pokrycie dachowe tylko nad swoim mieszkaniem. Czy potrzebna jest zgoda reszty mieszkańców. Szeregowiec jest położony na jednej działce nie jest rozgraniczona.

  • MGM
   |

   Potrzebna jest zgoda współwłaścicieli nieruchomości.

 5. kiciek
  | Odpowiedz

  Witam
  Mam wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego. Nie ma w warunkach nic na temat garażu czy tez budynku gospodarczego. Czy mogę wybudować taki garaż na zgłoszenie?

  • Magda /MGM/
   |

   Proszę spytać w urzędzie, który przyjmuje zgłoszenia/wydaje pozwolenia, czy do budowy na zgłoszenie wymagają WZ-ki. Przepisy w tej kwestii są niejednoznaczne (w jednym przepisie jest mowa, że w takim przypadku WZ-ka nie jest potrzebna, a w następnym, że jest). Co prawda jest opinia GUNB, wg której WZ-ka nie jest potrzebna, ale nie stanowi ona wykładni prawa i urząd nie musi jej stosować. Niemniej jednak, gdyby mieli pewne wątpliwości, taka opinia może ich przekonać. Oto link do opinii: http://www.gunb.gov.pl/dziala/pliki/ws1160816_100517.pdf

 6. Renata
  | Odpowiedz

  Witam, chcę wymienić dach na budynku jednorodzinnym, który jest moją własnością. Dach obecnie jest płaski i pokryt papą, chciałbym zmienić jego konstrukcję na jednospadowy ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać co mi będzie potrzebne, jakie dokumenty. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  • Magda | oprawiebudowlanym.pl
   |

   Witam. Będzie to rozbudowa/nadbudowa budynku. W związku z tym formalności będą prawie takie same jak przy budowie. Potrzebny będzie projekt budowlany i pozwolenie na budowę lub zgłoszenie z projektem (te procedury niewiele się różnią). Reasumując – trzeba zacząć od kontaktu z architektem.

Prześlij komentarz

Poradnik „Odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego. Procedura, orzecznictwo, przykłady” ZOBACZ