NOWE WZORY WNIOSKU O POZWOLENIE NA BUDOWĘ I OŚWIADCZENIA O POSIADANYM PRAWIE DO DYSPONOWANIA NIERUCHOMOŚCIĄ NA CELE BUDOWLANE

with Brak komentarzy
Wczoraj, tj. 20.08.2015 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24.07.2015 r. w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, decyzji o pozwoleniu na budowę, oraz zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Rozporządzenie wprowadza wzory:
6) decyzji o pozwoleniu na budowę (rozbiórkę).

W związku z powyższym do tej pory obowiązujące wzory m.in. wniosku o pozwolenie na budowę czy oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane przestały obowiązywać.
Do wniosków o pozwolenie na budowę lub wniosków o pozwolenie na rozbiórkę złożonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.


Aktualizacja 12.2016
Powyższy tekst jest nieaktualny. Zapraszamy tutaj.
Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Prześlij komentarz

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? Sprawdź e-book, który pomoże Ci uporządkować wiedzę z zakresu prawa budowlanego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ