WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ – WZÓR

with 2 komentarze

Poniżej wzory nowego wniosku o pozwolenie na budowę (PB-1) oraz informacji uzupełniającej (PB-5) wprowadzonych Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24.07.2015 r. w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, decyzji o pozwoleniu na budowę, oraz zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1146).

 

Aktualizacja:
Poniższy wzór jest nieaktualny. Aktualny wzór wniosku znajdziesz tutaj.
Wniosek o pozwolenie na budowę (PB-1)

 

 

 

 

 

 

 

Informacje uzupełniające do wniosku o pozwolenie na budowę i pozwolenie na rozbiórkę
oraz zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego (PB-5)

 

Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Komentarze

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Witam, a jak należy wypełnić wniosek jeśli buduję dom na swojej działce i dysponuje 3 innymi działkami jako stosunek zobowiązaniowy? czyli łącznie projekt zawiera się na 4 działkach?

  • MGM
   |

   Witam.
   A konkretnie – w czym jest problem? Należy objąć wnioskiem wszystkie działki. Tak samo oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane powinno być złożone dla wszystkich działek.
   Pozdrawiam.

Prześlij komentarz