
Co oznacza pojęcie „wolno stojący”?
Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.
Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.
Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.
Już być może za pół roku czekają nas spore zmiany w warunkach technicznych, jakim powinny... Czytaj więcej
O odległości budynku od lasu pisaliśmy na blogu już dwukrotnie. Jednak pod tamtymi artykułami wciąż... Czytaj więcej
Kilka miesięcy temu zmianie uległy przepisy dotyczące formalności związanych z budową domów jednorodzinnych. Od 28.06.2015... Czytaj więcej
Zbiorniki na nieczystości ciekłe możemy stosować tylko na działkach budowlanych niemających możliwości przyłączenia do sieci... Czytaj więcej
W jakiej odległości od drogi powinniśmy usytuować budynek? Kiedy nie musimy zachowywać wymaganej odległości i... Czytaj więcej
Nowe warunki techniczne, które obowiązują od 1.01.2018 r. wprowadziły sporo zmian. Jedną z nich –... Czytaj więcej
Poradnik przedstawiający nowe prawo budowlane w pytaniach i odpowiedziach jest już dostępny.
Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.
Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.
4 Odpowiedzi
krzysiek
Zatem jeśli pomiędzy budynkami jest zachowana odległość np 2mm a zatem się nie stykają, to są to dwa osobne budynki.
Krystian
Krzysiek, wszystko byłoby pięknie, ale tak to nie działa :P Musisz zachować 1m odstępu pomiędzy budynkami gospodarczymi, a ilość ich nie może przekroczyć 2 na każde 500m2 działki.
Magda | oprawiebudowlanym.pl
Myślę, że 1 m nie jest potrzebny (z przepisów to nie wynika), ale 2 mm to lekka przesada ;)
Mateusz
No to jaka powinna być ta odległość….? Ja miałem ok 5 mm i nakazano mi rozbiórkę wiaty. Mam dobrego sąsiada i 3 razy nadzór przyjeżdżał w tej samej sprawie. Jak ich sąsiad zaskarżył do wojewódzkiego Nadzoru, to się wystraszyli i kazali rozebrać. a wystarczyło np piłą powiększyć szczelinę…..ech….Polska