Czy można zmienić kierownika budowy?

with Brak komentarzy
zmiana kierownika budowy

Czy można zmienić kierownika budowy i czy wiążą się z tym jakieś formalności? Jak to zrobić zgodnie z przepisami.

 

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule brzmi: tak – możesz zmienić kierownika budowy w trakcie prowadzenia robót. Zagadnienie to porusza art. 44 prawa budowlanego.

 

Jeszcze do niedawna – przed 28.06.2015 r. – jeśli w trakcie budowy chciałeś zmienić kierownika, musiałeś to zgłosić do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Teraz nie musisz tego robić. Wystarczy, że do dokumentacji budowy dołączysz oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu obowiązków.

W praktyce wygląda to tak, że dodatkowo w dzienniku budowy dotychczasowy kierownik wpisuje, w którym dniu zakończył sprawowanie swojej funkcji, a nowy wpisuje, od którego dnia przejmuje wszystkie obowiązki związane z kierowaniem budową. Zobacz, jak powinien wyglądać taki wpis w dzienniku budowy.

 

Kierownika możesz zmienić na każdym etapie budowy, nie ma znaczenia na jakim etapie zaawansowania znajdują się roboty.

Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Przygotuj się do dużej nowelizacji prawa budowlanego już dziś. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.