Czy można zmienić kierownika budowy?

with Brak komentarzy
zmiana kierownika budowy

Czy można zmienić kierownika budowy i czy wiążą się z tym jakieś formalności? Jak to zrobić zgodnie z przepisami.

 

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule brzmi: tak – możesz zmienić kierownika budowy w trakcie prowadzenia robót. Zagadnienie to porusza art. 44 prawa budowlanego.

 

Jeszcze do niedawna – przed 28.06.2015 r. – jeśli w trakcie budowy chciałeś zmienić kierownika, musiałeś to zgłosić do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Teraz nie musisz tego robić. Wystarczy, że do dokumentacji budowy dołączysz oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu obowiązków.

W praktyce wygląda to tak, że dodatkowo w dzienniku budowy dotychczasowy kierownik wpisuje, w którym dniu zakończył sprawowanie swojej funkcji, a nowy wpisuje, od którego dnia przejmuje wszystkie obowiązki związane z kierowaniem budową. Zobacz, jak powinien wyglądać taki wpis w dzienniku budowy.

 

Kierownika możesz zmienić na każdym etapie budowy, nie ma znaczenia na jakim etapie zaawansowania znajdują się roboty.

Podziel się:
Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Chciałabym, żeby przepisy były łatwo dostępne dla każdego, jasne i zrozumiałe.

Prześlij komentarz

Nowy e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Zapisz się na listę zainteresowanych i odbierz rabat na rozpoczęcie sprzedaży DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ