Błędy przy murowaniu, ocieplaniu i tynkowaniu – jak ich uniknąć

with 2 komentarze

W tekście o tym, jakich błędów unikać przy wznoszeniu ścian murowanych – roboty murowe, ocieplanie i tynkowanie.

Nie zmieniliśmy tematyki naszego bloga – nadal będziemy pisać głównie o formalnościach związanych z realizacją inwestycji. Postanowiliśmy jednak podzielić się przydatnymi artykułami znalezionymi w sieci.

Teksty, do których zamieścimy odnośniki, znajdują się na profesjonalnych portalach. Wiedza zawarta w tych artykułach przyda się: inwestorom, którzy chcą samodzielnie wykonać roboty, początkującym inżynierom, a także wykonawcom.

 

Murowanie – jakich błędów nie popełniać

System tradycyjny murowany jest technologią najczęściej wybieraną przez inwestorów. Ma przewagę nad innymi, ponieważ znaczną część robót możemy wykonać samodzielnie, co znacznie obniża koszty budowy. Mimo że jest to technologia tak bardzo znana, nie brakuje wykonawców, którzy albo nie mają podstawowej wiedzy albo chęci, by roboty wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną. Z artykułu dowiesz się, jakie błędy są najczęściej popełniane przy wykonywaniu konstrukcji murowych i jakie niosą za sobą konsekwencje.

 

Ocieplanie bez błędów

Inwestorzy i projektanci na ściany zewnętrzne domów jednorodzinnych najczęściej wybierają ściany dwuwarstwowe ocieplane styropianem lub wełną mineralną. Ten system ociepleń, kiedyś zwany metodą lekką-mokrą, potem BSO (bezspoinowy system ociepleń), a obecnie ETICS, jest powszechnie znany i stosowany. Jednak często popełnia się błędy, których łatwo można uniknąć. W artykule omówiono, na co warto zwrócić uwagę podczas ocieplania ścian, by uniknąć błędów. Dowiesz się z niego m.in. jak nakładać klej, jak układać płyty przy otworach, w jaki sposób rozmieszczać łączniki.

 

Tynkowanie – jak uniknąć błędów

Tynki cienkowarstwowe są jednym z elementów systemu ETICS. Mają wiele zalet, dlatego są chętnie wybierane przez inwestorów. Mimo że stosuje się je powszechnie, na elewacjach wielu domów wciąż widuje się błędy spowodowane niewłaściwym wykonaniem tynków. Z artykułu dowiesz się, jak przygotować podłoże, w jaki sposób nakładać tynk i w jakich warunkach przeprowadzać prace, by uniknąć błędów.

Daj znać w komentarzu, czy jesteś zainteresowany tego typu tekstami. Być może stworzymy stały cykl, w którym raz w miesiącu będziemy dzielić się linkami do przydatnych artykułów związanych z wykonywaniem różnego rodzaju robót budowlanych.

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

2 Odpowiedzi

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Chciałbym poprzeć inicjatywę, bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam

  • MGM
   |

   Dziękuję :) Mam nadzieję, że uda się zamieszczać takie teksty cyklicznie – myślę, że będą się pojawiać w ostatnim tygodniu miesiąca.
   Pozdrawiam.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów uwzględniający ostatnią dużą nowelizację prawa budowlanego.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.