Tymczasowy obiekt na potrzeby budowy

with 3 komentarze
tymczasowy obiekt

Na terenie budowy – bez żadnych dodatkowych pozwoleń i zgłoszeń, możesz wybudować tymczasowy obiekt, który będzie Ci służył podczas budowy. Jaki to może być obiekt? Jaką maksymalną powierzchnię może mieć?

 

Obiekt ten może mieć dowolną konstrukcję (na przykład blaszak, barakowóz), powierzchnię i liczbę kondygnacji – prawo budowlane nie wprowadza tu żadnych ograniczeń.

 

Musisz jednak pamiętać o tym, że:

 • obiekt ma być użytkowany czasowo podczas prowadzonych robót (możesz w nim przechowywać materiały i narzędzia, może też stanowić zaplecze socjalne dla robotników),
 • musi stać na terenie budowy, tj. terenie objętym pozwoleniem lub zgłoszeniem,
 • możesz go postawić dopiero po uzyskaniu pozwolenia lub gdy organ przyjmie zgłoszenie,
 • po zakończeniu robót (a przed zgłoszeniem zakończenia budowy) powinieneś go rozebrać.

 

Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Komentarze

 1. Jarek
  | Odpowiedz

  Czyli jeżeli zgłoszę zamiar budowy budynku gospodarczego do 25m to na potrzeby tej budowy mogę postawić blaszaka jako tymczasowy obiekt budowlany ? Budowę mogę ciągnąć w nieskończoność… Czy tymczasowy obiekt budowlany obowiązują te same ustalenia wobec granic działki 3m itp czy mogę go postawić w dowolnym miejscu? Takie podejście do sprawy załatwiło by całe formalności potrzebne do postawienia blaszaka na działce.

 2. Max
  | Odpowiedz

  Ciekawy temat może ktoś sie wypowie???

 3. Tomek
  | Odpowiedz

  Ja bym zapytał, czy na potrzeby budowy ogrodzenia, na które nie jest potrzebne zgłoszenie, mogę postawić garaż blaszany? :)

Prześlij komentarz

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? Sprawdź e-book, który pomoże Ci uporządkować wiedzę z zakresu prawa budowlanego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ