Tymczasowy obiekt na potrzeby budowy

with 4 komentarze
tymczasowy obiekt

Na terenie budowy – bez żadnych dodatkowych pozwoleń i zgłoszeń, możesz wybudować tymczasowy obiekt, który będzie Ci służył podczas budowy. Jaki to może być obiekt? Jaką maksymalną powierzchnię może mieć?

 

Obiekt ten może mieć dowolną konstrukcję (na przykład blaszak, barakowóz), powierzchnię i liczbę kondygnacji – prawo budowlane nie wprowadza tu żadnych ograniczeń.

 

Musisz jednak pamiętać o tym, że:

 • obiekt ma być użytkowany czasowo podczas prowadzonych robót (możesz w nim przechowywać materiały i narzędzia, może też stanowić zaplecze socjalne dla robotników),
 • musi stać na terenie budowy, tj. terenie objętym pozwoleniem lub zgłoszeniem,
 • możesz go postawić dopiero po uzyskaniu pozwolenia lub gdy organ przyjmie zgłoszenie,
 • po zakończeniu robót (a przed zgłoszeniem zakończenia budowy) powinieneś go rozebrać.

 

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

4 Odpowiedzi

 1. Jarek
  | Odpowiedz

  Czyli jeżeli zgłoszę zamiar budowy budynku gospodarczego do 25m to na potrzeby tej budowy mogę postawić blaszaka jako tymczasowy obiekt budowlany ? Budowę mogę ciągnąć w nieskończoność… Czy tymczasowy obiekt budowlany obowiązują te same ustalenia wobec granic działki 3m itp czy mogę go postawić w dowolnym miejscu? Takie podejście do sprawy załatwiło by całe formalności potrzebne do postawienia blaszaka na działce.

 2. Max
  | Odpowiedz

  Ciekawy temat może ktoś sie wypowie???

 3. Tomek
  | Odpowiedz

  Ja bym zapytał, czy na potrzeby budowy ogrodzenia, na które nie jest potrzebne zgłoszenie, mogę postawić garaż blaszany? :)

 4. Ala
  | Odpowiedz

  Czy tymczasową trafostację na potrzeby budowy, można „położyć” na sieci gazociągowej ?

Zostaw Komentarz

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.