Jaki materiał wybrać do ocieplenia domu

with 3 komentarze

czym ocieplić domŚciany zewnętrzne domów jednorodzinnych często wykonuje się jako dwuwarstwowe. Składają się one z nośnego muru i ocieplenia. Na ocieplenie można wybrać wiele materiałów. Jakie mają właściwości? Który z nich jest najlepszy?

Odpowiedź na pytania zawarte we wstępie znajdziesz w artykułach, które dziś polecamy. Jest to nasz stały cykl na temat robót budowlanych.

Jakie teksty dziś polecamy?

Pierwszy z nich to artykuł na blogu Okiem inż.yniera. Dowiesz się z niego, jakie właściwości ma styropian i wełna mineralna, ile kosztują, jak się je montuje. Autor zwrócił uwagę na takie parametry jak: współczynnik przenikania ciepła, paroprzepuszczalność, izolacyjność akustyczna, odporność ogniowa. W tekście znajdziesz też krótką charakterystykę innych materiałów wykorzystywanych do ocieplenia: polistyrenu ekstrudowanego (XPS), płyt poliuretanowych (PIR), folii termoizolacyjnej, piany fenolowej.

Drugi artykuł opublikowano na stronie magazynu Inżynier budownictwa. Autor omawia w nim szczegółowo różne systemy ociepleń z wykorzystaniem: styropianu białego (EPS), grafitowego, polistyrenu ekstrudowanego (XPS), wełny mineralnej, piany fenolowej. Z tekstu dowiesz się, jakie właściwości mają poszczególne materiały i jak się wykonuje ocieplenie w każdym z systemów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakich błędów uniknąć podczas ocieplania ścian, zajrzyj do naszego wcześniejszego tekstu z tego cyklu: jak uniknąć błędów podczas murowania, ocieplania i tynkowania ścian.

Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Komentarze

  1. Anonimowy
    | Odpowiedz

    Niezależnie od tego jaki materiał wybierzemy należy się kierować jakością a nie ceną. Zwracajmy uwagę czy materiały mają certyfikaty, rekomendacje ITB, itd. Termoizolacja jest nie małą inwestycją, wybierając najtańsze produkty nie zwracając uwagi parametry możemy łatwo utopićpieniądze bo może się okazać, że izolacja nie spełnia swojej roli.

  2. Anonimowy
    | Odpowiedz

    Najskuteczniejszy jest styropian ale tylko ten wysokiej jakości. Trzeba sprawdzać badania jakościowe publikowane na stronach GUNB, aktualnie wiele produktów cechuje się niską jakością i nie przechodzi testów, trzeba być wyjątkowo ostrożnym

Prześlij komentarz

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? Sprawdź e-book, który pomoże Ci uporządkować wiedzę z zakresu prawa budowlanego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ