„Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli”, A. Kaliszuk-Wietecka – recenzja

with Brak komentarzy
budownictwo zrównoważone recenzja

Współcześnie zależy nam na tym, by projektować i budować budynki zużywające jak najmniejszą ilość energii, dlatego znajomość zagadnień związanych z fizyką budowli jest niezwykle ważna. Zwłaszcza, że przepisy w tym zakresie są coraz bardziej wymagające. Wymagający są też inwestorzy, którzy chcą mieć domy z przyjaznym mikroklimatem i tanie w eksploatacji. Dlatego postanowiłam przyjrzeć się książce Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej „Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli” wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

Jakie tematy porusza książka?

Właściwie powinnam napisać „podręcznik”, gdyż myślę, że takie określenie bardziej pasuje do tej publikacji. Dlaczego? Jest w niej sporo teorii, wzorów i przykładów obliczeniowych. Autorka dokładnie opisuje pojęcia związane z fizyką budowli, podaje ich definicje i jednostki, wskazuje, jak liczyć poszczególne parametry.

Książka pokazuje, jak projektować, by zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Omawia przede wszystkim zagadnienia cieplne i wilgotnościowe, ale porusza także temat akustyki budowlanej oraz budownictwa zrównoważonego.

 

wybrane zagadnienia z fizyki budowli

 

budownictwo zrównoważone wybrane zagadnienia z fizyki budowli

 

recenzja książki

 

wybrane zagadnienia z fizyki budowli recenzja
fizyka budowli ksiażka

Dla kogo jest ta książka?

Książka przyda się przede wszystkim:

  • studentom mającym w zakresie studiów przedmioty związane z fizyką budowli;
  • projektantom projektującym budynki o niskim zużyciu energii.

 

Podsumowanie

Myślę, że doskonałym podsumowaniem będzie fragment opinii dr. inż. Arkadiusza Węglarza: „Dobra świadomość cech fizycznych materiałów i procesów fizycznych zachodzących w budynku pozwala na właściwe projektowanie jego elementów (…) Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników procesu budowlanego co do możliwości usystematyzowania wiedzy w zakresie fizyki cieplnej budynków, akustyki i elementów zrównoważonego rozwoju w budownictwie”.

 

Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Przygotuj się do dużej nowelizacji prawa budowlanego już dziś. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.