„Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli”, A. Kaliszuk-Wietecka – recenzja

with Brak komentarzy
budownictwo zrównoważone recenzja

Współcześnie zależy nam na tym, by projektować i budować budynki zużywające jak najmniejszą ilość energii, dlatego znajomość zagadnień związanych z fizyką budowli jest niezwykle ważna. Zwłaszcza, że przepisy w tym zakresie są coraz bardziej wymagające. Wymagający są też inwestorzy, którzy chcą mieć domy z przyjaznym mikroklimatem i tanie w eksploatacji. Dlatego postanowiłam przyjrzeć się książce Agnieszki Kaliszuk-Wieteckiej „Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli” wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

Jakie tematy porusza książka?

Właściwie powinnam napisać „podręcznik”, gdyż myślę, że takie określenie bardziej pasuje do tej publikacji. Dlaczego? Jest w niej sporo teorii, wzorów i przykładów obliczeniowych. Autorka dokładnie opisuje pojęcia związane z fizyką budowli, podaje ich definicje i jednostki, wskazuje, jak liczyć poszczególne parametry.

Książka pokazuje, jak projektować, by zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Omawia przede wszystkim zagadnienia cieplne i wilgotnościowe, ale porusza także temat akustyki budowlanej oraz budownictwa zrównoważonego.

 

wybrane zagadnienia z fizyki budowli

 

budownictwo zrównoważone wybrane zagadnienia z fizyki budowli

 

recenzja książki

 

wybrane zagadnienia z fizyki budowli recenzja
fizyka budowli ksiażka

Dla kogo jest ta książka?

Książka przyda się przede wszystkim:

  • studentom mającym w zakresie studiów przedmioty związane z fizyką budowli;
  • projektantom projektującym budynki o niskim zużyciu energii.

 

Podsumowanie

Myślę, że doskonałym podsumowaniem będzie fragment opinii dr. inż. Arkadiusza Węglarza: „Dobra świadomość cech fizycznych materiałów i procesów fizycznych zachodzących w budynku pozwala na właściwe projektowanie jego elementów (…) Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników procesu budowlanego co do możliwości usystematyzowania wiedzy w zakresie fizyki cieplnej budynków, akustyki i elementów zrównoważonego rozwoju w budownictwie”.

 

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów uwzględniający ostatnią dużą nowelizację prawa budowlanego.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.