„Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych”, J. Czupajłło – recenzja

with Brak komentarzy

recenzja książki usterki w pracach budowlanych i wykończeniowychWszyscy wiemy, że najłatwiej uczyć się na błędach. W budownictwie lepiej to robić na cudzych, a nie własnych. Książka Wydawnictwa Naukowego PWN „Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych”, której autorem jest dr inż. Jan Czupajłło, to pozycja, z której możemy się wiele nauczyć właśnie poprzez analizę popełnionych błędów.

 

Kim jest autor?

Dr inż. Jan Czupajłło jest rzeczoznawcą budowlanym w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Pracuje w branży budowlanej wiele lat: realizuje inwestycje pod klucz, sporządza opinie techniczne, prowadzi szkolenia.

 

Zawartość książki "Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych"

 

O czym jest książka?

Ta książka to same przykłady i zdjęcia. Konkrety i praktyczne informacje. Żadnej teorii.

 

Autor pokazuje usterki, z którymi spotkał się w swojej pracy. Opisuje te uszkodzenia, podaje przyczyny ich powstania, wskazuje, czy da się je naprawić, a jeśli tak, to w jaki sposób. Jak sam autor podkreśla – nie są to wszystkie możliwe przypadki, bo spisanie ich jest po prostu niemożliwe.

 

W książce dr inż. Jan Czupajłło omówił błędy powstające na skutek:

  • niewłaściwego zagęszczania gruntu,
  • źle dobranych materiałów,
  • niezamieszczenia w projekcie szczegółowych rozwiązań.

Pokazał też usterki wykonawcze występujące w pracach wykończeniowych m.in. podczas: wykonywania izolacji, tynków, elewacji, wylewek, dachów, dylatacji, osadzania stolarki.

 

Usterki w pracach budowlanych

 

Komu przyda się książka?

Choć w tytule jest mowa o pracach budowlanych i wykończeniowych to – wbrew pozorom – nie jest to książka tylko dla wykonawców, ale również (a może i przede wszystkim) dla inżynierów i architektów. Jak udowadnia autor – usterki wykonawcze powstają nie tylko na skutek błędów wykonawców robót, ale również projektantów.

 

Polecam tę książkę wszystkim uczniom i studentom kierunków związanych z architekturą i budownictwem, którzy chcą pracować przy projektowaniu lub wykonawstwie obiektów kubaturowych. Uważam, że powinna to być „lektura obowiązkowa” na tych kierunkach. Myślę, że w książce sporo informacji znajdą również doświadczeni uczestnicy procesu budowlanego – wykonawcy i projektanci.

 

 

Błędy w robotach wykończeniowych

 


Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.


Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Przygotuj się do dużej nowelizacji prawa budowlanego już dziś. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.