Prawa projektanta w procesie budowlanym

with Brak komentarzy
prawa projektanta w procesie budowlanym

Prawo budowlane nakłada na projektanta szereg obowiązków, ale też daje mu kilka uprawnień, które, wydawać by się mogło, są zarezerwowane dla innych uczestników procesu budowlanego. Sprawdźmy, jakie prawa ma projektant.


Dzisiejszy artykuł należy do kategorii „uprawnienia budowlane”, w której przedstawiamy odpowiedzi na często pojawiające się pytania na egzaminach ustnych różnych specjalności.

Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.


Jakie prawa ma projektant?

Wstęp na teren budowy i dokonywanie zapisów w dzienniku budowy

Projektant może wchodzić na teren budowy i może dokonywać wpisów w dzienniku budowy. Wpisy te powinny oczywiście dotyczyć realizacji tej budowy.

Żądanie wstrzymania robót budowlanych

Projektant może żądać, by wstrzymano roboty budowlane w sytuacji, gdy:
– stwierdzi, że może powstać zagrożenie,
– są wykonywane niezgodnie z projektem.
Żądanie to przedstawia odpowiednim wpisem w dzienniku budowy.


Tekst jest dostępny również w formie nagrania na naszym kanale na YouTube. Zachęcamy do subskrypcji.Zobacz materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.


Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępne nowe szkolenie Co zrobić, by szybko uzyskać pozwolenie na budowę

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.