Prawa projektanta w procesie budowlanym

with Brak komentarzy
prawa projektanta w procesie budowlanym

Prawo budowlane nakłada na projektanta szereg obowiązków, ale też daje mu kilka uprawnień, które, wydawać by się mogło, są zarezerwowane dla innych uczestników procesu budowlanego. Sprawdźmy, jakie prawa ma projektant.


Dzisiejszy artykuł należy do kategorii „uprawnienia budowlane”, w której przedstawiamy odpowiedzi na często pojawiające się pytania na egzaminach ustnych różnych specjalności.

Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Przecieki z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.


Jakie prawa ma projektant?

Wstęp na teren budowy i dokonywanie zapisów w dzienniku budowy

Projektant może wchodzić na teren budowy i może dokonywać wpisów w dzienniku budowy. Wpisy te powinny oczywiście dotyczyć realizacji tej budowy.

Żądanie wstrzymania robót budowlanych

Projektant może żądać, by wstrzymano roboty budowlane w sytuacji, gdy:
– stwierdzi, że może powstać zagrożenie,
– są wykonywane niezgodnie z projektem.
Żądanie to przedstawia odpowiednim wpisem w dzienniku budowy.


Tekst jest dostępny również w formie nagrania na naszym kanale na YouTube. Zachęcamy do subskrypcji.Zobacz materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.


Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.
Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Prześlij komentarz

Zobacz nowy e-book Jak zlokalizować budynek (i inne obiekty) na działce, wyd. 2 rozszerzone. Zamiast narzekać na przepisy, poznaj je tak, by nie dać się zagiąć. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ