Prawa projektanta w procesie budowlanym

with Brak komentarzy
prawa projektanta w procesie budowlanym

Prawo budowlane nakłada na projektanta szereg obowiązków, ale też daje mu kilka uprawnień, które, wydawać by się mogło, są zarezerwowane dla innych uczestników procesu budowlanego. Sprawdźmy, jakie prawa ma projektant.


Dzisiejszy artykuł należy do kategorii „uprawnienia budowlane”, w której przedstawiamy odpowiedzi na często pojawiające się pytania na egzaminach ustnych różnych specjalności.

Jeśli egzamin na uprawnienia budowlane przed Tobą, sprawdź nasz e-book:


Jakie prawa ma projektant?

Wstęp na teren budowy i dokonywanie zapisów w dzienniku budowy

Projektant może wchodzić na teren budowy i może dokonywać wpisów w dzienniku budowy. Wpisy te powinny oczywiście dotyczyć realizacji tej budowy.

Żądanie wstrzymania robót budowlanych

Projektant może żądać, by wstrzymano roboty budowlane w sytuacji, gdy:
– stwierdzi, że może powstać zagrożenie,
– są wykonywane niezgodnie z projektem.
Żądanie to przedstawia odpowiednim wpisem w dzienniku budowy.


Tekst jest dostępny również w formie nagrania na naszym kanale na YouTube. Zachęcamy do subskrypcji.Produkty, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Zobacz, może Ci się przydadzą:


Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Chciałabym, żeby przepisy były łatwo dostępne dla każdego, jasne i zrozumiałe.

Prześlij komentarz

Nowy e-book dla wszystkich, którzy chcą znać prawo budowlane, już dostępny DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ