Uprawnienia budowlane – odpowiedzi na pytania z egzaminu ustnego

with Brak komentarzy

Tę stronę przygotowaliśmy z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu na uprawnienia budowlane. Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na egzaminie ustnym różnych specjalności.

Odpowiadamy na pytania z egzaminu ustnego dotyczące prawa budowlanego, warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na jakieś pytania, przyślij nam je. Chętnie na nie odpowiemy. Jeśli egzamin na uprawnienia budowlane masz już za sobą i chcesz podzielić się pytaniami, które miałeś na egzaminie, również możesz do nas napisać.

kontakt@oprawiebudowlanym.pl


Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.


Uprawnienia budowlane egzamin ustny – pytania

Poniższa lista zawiera wszystkie materiały (teksty i wideo) opublikowane na blogu, w których znajdziesz odpowiedzi na pytania pojawiające się na egzaminach ustnych na uprawnienia budowlane różnych specjalności. Lista jest na bieżąco aktualizowana. Najnowsze materiały pojawiają się u góry.

nowe prawo budowlane

Prawo budowlane – quiz

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane albo chcesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa budowlanego, rozwiąż quiz i przekonaj się, ile wiesz.

0 komentarzy
nowe prawo budowlane

Rozporządzenia wykonawcze do prawa budowlanego – quiz

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? A może po prostu masz ochotę sprawdzić swoją wiedzę? Przygotowaliśmy dla Ciebie quiz z zakresu rozporządzeń wykonawczych do prawa budowlanego. Sprawdź, ile wiesz.

0 komentarzy
prawa i obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego

Inspektor nadzoru inwestorskiego – jakie ma prawa i obowiązki w procesie budowlanym

Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jakie prawa i obowiązki ma inspektor nadzoru inwestorskiego w procesie budowlanym. Poznasz odpowiedź na dwa pytania, które pojawiają się często na egzaminach na uprawnienia budowlane różnych specjalności. Możesz się z nimi zetknąć zarówno na egzaminie … Czytaj więcej

0 komentarzy
Uprawnienia budowlane - specjalności - infografika

Uprawnienia budowlane – specjalności i zakres

Osoba mająca uprawnienia budowlane ma prawo wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Oznacza to, że w zakresie swojej specjalności może na przykład sporządzać projekty budowlane lub kierować budową. Sprawdźmy, w jakich specjalnościach są udzielana uprawnienia budowlane i na wykonywanie jakich … Czytaj więcej

0 komentarzy
katastrofa budowlana - odpowiedzi z egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane

Katastrofa budowlana – 5 pytań, na które musi znać odpowiedź (nie tylko) kierownik budowy

Dzisiejszym tekstem kontynuujemy cykl „uprawnienia budowlane”, w którym odpowiadamy na często pojawiające się pytania na egzaminach ustnych na uprawnienia budowlane różnych specjalności. Materiał jest dostępny w formie tekstu i wideo.

0 komentarzy
plan BIOZ

Plan BIOZ – co powinien zawierać, kto go opracowuje, kiedy i po co

Dzisiaj kontynuujemy cykl uprawnienia budowlane, w którym odpowiadamy na pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane. Pytania o plan BIOZ pojawiają się często w izbach inżynierów na egzaminach ustnych różnych specjalności. Przyjrzyjmy się zatem planowi BIOZ.

3 komentarze
geotechniczne warunki posadowienia i dokumentacja geologiczno-inzynierska w projekcie budowlanym

Geotechniczne warunki posadowienia obiektu budowlanego

Dziś sprawdzimy, co przepisy mówią o ustalaniu geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych. Po co nam ta wiedza? Otóż geotechniczne warunki posadowienia obiektu budowlanego są jednym z opracowań, które wchodzą w skład projektu budowlanego. Dlatego warto wiedzieć, co powinny zawierać i … Czytaj więcej

0 komentarzy
prawa projektanta w procesie budowlanym

Prawa projektanta w procesie budowlanym

Prawo budowlane nakłada na projektanta szereg obowiązków, ale też daje mu kilka uprawnień, które, wydawać by się mogło, są zarezerwowane dla innych uczestników procesu budowlanego. Sprawdźmy, jakie prawa ma projektant.

0 komentarzy
prawa projektanta w procesie budowlanym

Obowiązki projektanta w procesie budowlanym

Projektant jest jednym z uczestników procesu budowlanego. W związku z tym prawo budowlane nakłada na niego szereg obowiązków. Sprawdźmy, za co w procesie inwestycyjnym odpowiada projektant.    

0 komentarzy
dziennik budowy

Dziennik budowy domu jednorodzinnego – jak uzupełniać, wpisy, przykłady

Zastanawiasz się, jak uzupełniać dziennik budowy? Jakie wpisy powinny się w nim znaleźć? Kto może dokonywać wpisów? Jak często powinien to robić? Sprawdźmy, jakie wymagania w tym zakresie stawiają przepisy oraz jak w praktyce wygląda prowadzenie dziennika budowy dla domu … Czytaj więcej

0 komentarzy
budowa bez pozwolenia legalizacja samowoli

Obowiązki kierownika budowy

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za wiele spraw – nie tylko technicznych związanych z wykonywanymi robotami, ale także formalnych. W tekście nie tylko o tym, jakie są jego obowiązki, ale też odpowiedź na pytanie: czy warto zatrudniać ekipę wraz z kierownikiem, czy … Czytaj więcej

0 komentarzy
budowa domu letniskowego

Gdzie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy? – organy administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz ich zadania

Wśród inwestorów wciąż krąży błędna opinia, że wniosek o pozwolenie na budowę składa się w urzędzie gminy. Kiedyś rzeczywiście – to gminy wydawały pozwolenia, jednak już od dawna tak nie jest. Zatem jaki organ wydaje pozwolenie na budowę i przyjmuje … Czytaj więcej

0 komentarzy
kiedy potrzebny jest kierownik budowy

Obowiązki inwestora

Planujesz budowę domu lub innego obiektu? Sprawdź, jakie w związku z tym masz obowiązki jako inwestor.Zgodnie z prawem budowlanym do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a w szczególności zapewnienie: … Czytaj więcej

2 komentarze

Zobacz materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.


Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Największa od kilku lat nowelizacja prawa budowlanego weszła w życie. Poznaj wprowadzone zmiany i dowiedz się, kiedy stosować nowe, a kiedy stare przepisy.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.