Szkolenia z prawa budowlanego – pierwsze już dostępne

with Brak komentarzy

Od zeszłego roku myślałam o tym, by naszą ofertę poszerzyć o szkolenia online. Pierwszym krokiem do tego był kanał na YouTube, a drugim urodzinowe szkolenie „Postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę” (dla tych, którzy nie wiedzą: w kwietniu na blogu obchodziliśmy 5. urodziny i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was to szkolenie bezpłatnie). Nasze pierwsze szkolenie online z prawa budowlanego (a w tym przypadku to właściwie również z kodeksu postępowania administracyjnego) jest rozwinięciem tego bezpłatnego, a drugie będzie dotyczyć adaptacji projektów typowych. Czy będą kolejne? – czas pokaże. Mam nadzieję, że tak. W planie na ten rok są jeszcze dwa. Chciałabym, żeby nasza platforma ze szkoleniami, to było miejsce, w którym znajdziecie kompletne i uporządkowane informacje dotyczące procesu budowlanego.

Dlaczego zdecydowałam się na takie tematy

Do dziś pamiętam pierwszy wniosek o pozwolenie na budowę, który samodzielnie przygotowywałam i pierwsze pismo wzywające do uzupełnienia braków. Było to wezwanie, a w nim bardzo podstawowe braki, z wyjątkiem jednego, który zresztą nie powinien zostać wskazany w wezwaniu. Co to było? Musiałam uzupełnić projekt zagospodarowania terenu o przekroje pionowe przez teren. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ten brak nie miał prawa znaleźć się w wezwaniu. Powinien był zostać wskazany dopiero po wszczęciu postępowania – w postanowieniu. Wtedy tego nie wiedziałam. Nie wiedziałam, że prawo budowlane wskazuje, co urząd powinien sprawdzać we wniosku i w projekcie, i na jakim etapie postępowania. O tym m.in. jest to nasze pierwsze szkolenie „Postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę”. O pozostałych kwestiach, które omawiam w szkoleniu, nie będę tutaj pisać, bo na stronie ze szkoleniem znajdziesz je szczegółowo opisane.

Dlaczego wideo, a nie e-book

Są takie zagadnienia, które lepiej przyswoić przez oglądanie lub słuchanie. Myślę, że właśnie jednym z nich jest przebieg postępowania w sprawie pozwolenia na budowę. Ten temat nie jest ekscytujący, a właściwie to jest zwyczajnie nudny. Dlatego myślę, że łatwiej te informacje przyswoić, słuchając ich. Poza tym e-booki często kupujemy i zaraz o nich zapominamy, nie zaglądając do nich. A zależy mi na tym, by każdy kto zdecyduje się kupić to szkolenie, zapoznał się z nim od początku do końca. Bo są to podstawowe informacje, które powinien wiedzieć każdy projektant i urzędnik. Nie przekazuję żadnej tajnej wiedzy. Można ją zdobyć w praktyce albo czytając ustawy i materiały dostępne w sieci. Natomiast, jeśli ktoś nie chce tracić na to czasu, w szkoleniu ma informacje podane w sposób uporządkowany, po kolei, opowiedziane prostym językiem, z punktu widzenia projektanta i urzędnika.

Platforma ze szkoleniami z prawa budowlanego

Gdy przygotowywałam to szkolenie, bardzo zależało mi oczywiście na tym, by było merytoryczne i maksymalnie użyteczne (jak wszystkie nasze produkty), ale chciałam też, by wygodnie się z niego korzystało. Nie chciałam, żeby to było coś ulotnego – kupujesz, dostajesz link, zaglądasz tam, oglądasz lub nie, po czym gubisz link i tyle z tego masz. Chciałam, aby każdy, kto kupi dostęp do szkolenia, mógł z niego korzystać, kiedy zechce i na jakimkolwiek urządzeniu zechce, a jeśli kupi kolejne nasze szkolenia z prawa budowlanego – żeby miał je wszystkie w jednym miejscu. I udało się. Stworzyliśmy platformę szkoleniową. Po zakupie otrzymujesz login i hasło (hasło możesz oczywiście zmienić), logujesz się do platformy, wybierasz szkolenie, które aktualnie chcesz przerobić, i oglądasz wideo lub czytasz. Jeśli do danej lekcji są dodatkowe materiały w pliku PDF lub DOC, to je pobierasz i masz na zawsze.

Dostęp do szkolenia masz przez co najmniej rok. W ciągu roku od zakupu otrzymujesz darmowe aktualizacje, jeśli się pojawią. Dużo firm sprzedających w internecie obiecuje dostęp „na zawsze”, ale wszyscy wiemy, że to jest obietnica nie do spełnienia. My takich nie dajemy.

Platforma szkoleniowa jest w wersji mobilnej, więc możesz z niej korzystać na dowolnym urządzeniu. Szkolenie jest podzielone na krótkie lekcje (najdłuższa ma ok. 15 minut) po to, byś mógł:

  • przerabiać je nawet, jeśli nie masz zbyt wiele czasu,
  • szybko znaleźć potrzebne informacje, gdy zechcesz do czegoś wrócić.

Wszystkie szkolenia z prawa budowlanego, które pojawią się na platformie, będą miały taką formę: krótkie lekcje wideo + transkrypcja + materiały dodatkowe w PDF lub DOC.

Przygotowując kolejne szkolenia, wezmę pod uwagę wskazówki, które zostawiliście w ankiecie dotyczącej bezpłatnego szkolenia. Bardzo dziękuję tym z Was, którzy wypełnili tę ankietę. A przy okazji, jeśli jesteście ciekawi, bezpłatne szkolenie zebrało takie oceny:

Czym różni się płatne szkolenie od darmowego urodzinowego

Jeśli uczestniczyłeś w darmowej wersji szkolenia i zastanawiasz się, czym ta wersja płatna różni się od niego, to już opowiadam. A więc tak – płatna wersja zawiera to samo, co darmowa + 4 dodatkowe lekcje. Lekcje nr 1, 2, 3, 4 i 9 (w darmowej wersji lekcja 9 była lekcją 5) są takie same, natomiast lekcje 5, 6, 7, 8 rozwijają temat.

Kolejne szkolenie z procesu budowlanego – „Jak przeprowadzić adaptację projektu typowego domu jednorodzinnego”

I na koniec – zachęcam Cię do zapisu do newslettera, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych nowych produktach, o bezpłatnych materiałach i artykułach, które pojawiają się na blogu, a także kupony rabatowe (to już taka nasza mała tradycja, że każdy produkt, który pojawia się w sprzedaży, subskrybenci newslettera mogą kupić taniej, a tak niskiej ceny jak na rozpoczęcie sprzedaży, już później nigdy nie ma). Na szkolenie o adaptacji projektów typowych nie będzie osobnych zapisów, więc jeśli jesteś nim zainteresowany, po prostu zapisz się do newslettera.

Aktualizacja 01.2020 r.

Szkolenia, o których mowa powyżej nie są już dostępne.

Zobacz e-booki, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.

Zostaw Komentarz

Zobacz e-book Jak zlokalizować budynek (i inne obiekty) na działce, wyd. 2 rozszerzone. Zamiast narzekać na przepisy, poznaj je tak, by nie dać się zagiąć. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.