Pytania z egzaminu na uprawnienia budowlane – 3 ważne informacje

with 2 komentarze
Egzamin na uprawnienia budowlane - pytania i odpowiedzi z prawa budowlanego

Nasz najnowszy e-book z odpowiedziami na pytania z zakresu prawa budowlanego (większość z nich pochodzi z egzaminów na uprawnienia budowlane) jest już dostępny. Gdy go przygotowywałam, zauważyłam 2 rzeczy, którymi chcę się z Tobą podzielić, bo myślę, że mogą Ci się przydać, jeśli egzamin masz przed sobą. Jeśli kupiłeś e-book (lub zamierzasz to zrobić) na końcu tego tekstu znajdziesz ważną informację dotyczącą aktualizacji.

Przygotowując e-book, przejrzałam kilka tysięcy pytań z egzaminów na uprawnienia budowlane różnych specjalności. Poniżej 2 wnioski, które wyciągnęłam po przejrzeniu tych pytań:

1. Nie ma znaczenia to, na jakie uprawnienia zdajesz

Jeśli chodzi o znajomość prawa budowlanego i egzamin ustny w izbie inżynierów, to niezależnie od tego, w jakiej specjalności zdajesz uprawnienia, i niezależnie od tego, czy są to uprawnienia projektowe czy wykonawcze, może Ci się trafić dowolne pytanie. To znaczy, jeśli zdajesz egzamin na uprawnienia wykonawcze, nie zdziw się, jeśli dostaniesz pytanie np. o zawartość projektu budowlanego, a jeśli na uprawnienia projektowe – np. o obowiązki kierownika budowy. Podobnie – te same pytania powtarzają się w obrębie różnych specjalności. Jest tak pewnie dlatego, że znajomość prawa budowlanego jest wymagana w pełnym zakresie na wszystkich specjalnościach i na wszystkich rodzajach uprawnień.


W naszym nowym e-booku znajdziesz prawie całe prawo budowlane w postaci pytań z odpowiedziami. Jest ich 487. Wśród nich są te, które pojawiały się na egzaminach na uprawnienia budowlane różnych specjalności. W e-booku są wyraźnie oznaczone, co mam nadzieję przyda Ci się w nauce. Na stronie z e-bookiem możesz też podejrzeć, jak wygląda on w środku.

Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.


2. Nie w każdym zestawie są pytania z przepisów

Jeśli chodzi o egzamin ustny w izbie inżynierów, to zauważyłam, że nie we wszystkich zestawach są pytania o przepisy (ja tak miałam na swoim egzaminie 9 lat temu). Zdarzają się zestawy, w których nie ma w ogóle pytań o przepisy, a zdarzają się i takie, w których są 3 takie pytania. I wtedy właściwie prawie zawsze jest to prawo budowlane. Oprócz tego pytania często dotyczą: warunków technicznych, BHP, planu BIOZ, geotechnicznych warunków posadowienia.

3. Darmowa aktualizacja e-booka

Jeszcze w październiku pojawi się aktualizacja tego najnowszego e-booka z zakresu prawa budowlanego. Niestety już po premierze okazało się, że ustawodawca kolejny raz nas zaskoczył i 25 października znów zmieni się prawo budowlane. To już 11. nowelizacja w tym roku (nie licząc publikacji tekstu jednolitego, kiedy to zmieniły się tylko numery dzienników ustaw powoływanych przepisów). Zmian nie ma dużo. Dotyczą kilku pytań z e-booka. Wszyscy, którzy kupili e-book, albo kupią go do czasu pojawienia się aktualizacji, otrzymają zaktualizowaną wersję za darmo. Tak że jeśli egzamin przed Tobą, możesz śmiało kupić e-book i zacząć się przygotowywać do egzaminu. A gdy aktualizacja się pojawi (będzie to na pewno przed 25 października), otrzymasz nową wersję za darmo.


Zobacz materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.


Jeśli uważasz ten materiał za przydatny, to proszę, udostępnij go. Gdy użyjesz poniższych przycisków, zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu Twoi znajomi też skorzystają.
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać ludziom gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

2 Odpowiedzi

 1. Artur
  | Odpowiedz

  bardzo fajny blog

  • Magda Myszura
   |

   Dziękuję. Cieszę się, że się przydaje :)

Zostaw Komentarz

Zobacz e-book Jak zlokalizować budynek (i inne obiekty) na działce, wyd. 2 rozszerzone. Zamiast narzekać na przepisy, poznaj je tak, by nie dać się zagiąć. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.