Pytania z egzaminu na uprawnienia budowlane – 3 ważne informacje

with Brak komentarzy
Egzamin na uprawnienia budowlane - pytania i odpowiedzi z prawa budowlanego

Nasz najnowszy e-book z odpowiedziami na pytania z zakresu prawa budowlanego (większość z nich pochodzi z egzaminów na uprawnienia budowlane) jest już dostępny. Gdy go przygotowywałam, zauważyłam 2 rzeczy, którymi chcę się z Tobą podzielić, bo myślę, że mogą Ci się przydać, jeśli egzamin masz przed sobą. Jeśli kupiłeś e-book (lub zamierzasz to zrobić) na końcu tego tekstu znajdziesz ważną informację dotyczącą aktualizacji.

Przygotowując e-book, przejrzałam kilka tysięcy pytań z egzaminów na uprawnienia budowlane różnych specjalności. Poniżej 2 wnioski, które wyciągnęłam po przejrzeniu tych pytań:

1. Nie ma znaczenia to, na jakie uprawnienia zdajesz

Jeśli chodzi o znajomość prawa budowlanego i egzamin ustny w izbie inżynierów, to niezależnie od tego, w jakiej specjalności zdajesz uprawnienia, i niezależnie od tego, czy są to uprawnienia projektowe czy wykonawcze, może Ci się trafić dowolne pytanie. To znaczy, jeśli zdajesz egzamin na uprawnienia wykonawcze, nie zdziw się, jeśli dostaniesz pytanie np. o zawartość projektu budowlanego, a jeśli na uprawnienia projektowe – np. o obowiązki kierownika budowy. Podobnie – te same pytania powtarzają się w obrębie różnych specjalności. Jest tak pewnie dlatego, że znajomość prawa budowlanego jest wymagana w pełnym zakresie na wszystkich specjalnościach i na wszystkich rodzajach uprawnień.


W naszym nowym e-booku znajdziesz prawie całe prawo budowlane w postaci pytań z odpowiedziami. Jest ich 487. Wśród nich są te, które pojawiały się na egzaminach na uprawnienia budowlane różnych specjalności. W e-booku są wyraźnie oznaczone, co mam nadzieję przyda Ci się w nauce. Na stronie z e-bookiem możesz też podejrzeć, jak wygląda on w środku.


2. Nie w każdym zestawie są pytania z przepisów

Jeśli chodzi o egzamin ustny w izbie inżynierów, to zauważyłam, że nie we wszystkich zestawach są pytania o przepisy (ja tak miałam na swoim egzaminie 9 lat temu). Zdarzają się zestawy, w których nie ma w ogóle pytań o przepisy, a zdarzają się i takie, w których są 3 takie pytania. I wtedy właściwie prawie zawsze jest to prawo budowlane. Oprócz tego pytania często dotyczą: warunków technicznych, BHP, planu BIOZ, geotechnicznych warunków posadowienia.

3. Darmowa aktualizacja e-booka

Jeszcze w październiku pojawi się aktualizacja tego najnowszego e-booka z zakresu prawa budowlanego. Niestety już po premierze okazało się, że ustawodawca kolejny raz nas zaskoczył i 25 października znów zmieni się prawo budowlane. To już 11. nowelizacja w tym roku (nie licząc publikacji tekstu jednolitego, kiedy to zmieniły się tylko numery dzienników ustaw powoływanych przepisów). Zmian nie ma dużo. Dotyczą kilku pytań z e-booka. Wszyscy, którzy kupili e-book, albo kupią go do czasu pojawienia się aktualizacji, otrzymają zaktualizowaną wersję za darmo. Tak że jeśli egzamin przed Tobą, możesz śmiało kupić e-book i zacząć się przygotowywać do egzaminu. A gdy aktualizacja się pojawi (będzie to na pewno przed 25 października), otrzymasz nową wersję za darmo.


Materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Zobacz, może Ci się przydadzą:


Follow Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Teraz pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Piszę poradniki i prowadzę szkolenia z prawa budowlanego. Chciałabym, żeby przepisy były łatwo dostępne dla każdego, jasne i zrozumiałe.

Prześlij komentarz

Nowy e-book dla wszystkich, którzy chcą znać prawo budowlane, już dostępny DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ