Kiedy zmiany w prawie budowlanym zaczną obowiązywać

with Brak komentarzy

23 stycznia 2020 r. Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo budowlane. Jest to duża nowelizacja zapowiadana od zeszłego roku. Na szczęście mamy sporo czasu na zapoznanie się ze zmianami.

Kiedy zmiany w prawie budowlanym wejdą w życie

Zmiany zaczną obowiązywać najwcześniej w sierpniu 2020 r., a bardziej prawdopodobne jest, że będzie to raczej wrzesień lub październik. Dlaczego?

Ustawa ma wejść w życie po 6 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Tymczasem dopiero została przyjęta przez sejm. Teraz trafi do senatu, a później do podpisu prezydenta (jeśli senat przyjmie ją bez poprawek) lub z powrotem do sejmu (jeśli senat uchwali poprawki lub odrzuci ustawę). Dopiero po podpisaniu przez prezydenta ustawa będzie mogła zostać ogłoszona w Dzienniku Ustaw.

O tych zmianach pewnie będę jeszcze nie raz pisać tutaj na blogu. Tymczasem możesz zapoznać się z tekstami, które powstały w zeszłym roku. Z tym, że pisałam je na podstawie projektu ustawy, a więc może się zdarzyć, że nie do końca zgadzają się z ustawą, która została uchwalona.

zmiany w prawie budowlanym

Dalczy ciąg prac nad zmianą prawa budowlanego

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku zmieni się (i to dość znacznie) prawo budowlane. Projekt ustawy zmieniającej jest już po konsultacjach publicznych. 13 czerwca 2019 r. trafił do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Przejrzeliśmy raport z konsultacji. Jakie wnioski?

0 komentarzy
Zmiany w prawie budowlanym w 2019 r.

Planowane zmiany w prawie budowlanym – definicja obszaru oddziaływania obiektu

Trwają prace nad zmianą prawa budowlanego (aktualnie projekt ustawy zmieniającej jest po konsultacjach publicznych). W kwietniu ministerstwo zapowiedziało, że zmiany zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. Dzisiaj przyjrzymy się małej (ale bardzo znaczącej) zmianie definicji obszaru oddziaływania obiektu.

0 komentarzy
zmiany w prawie budowlanym w 2019 r.

Duże zmiany w prawie budowlanym w 2019 r.?

Trwają konsultacje publiczne projektu zmian prawa budowlanego. Przepisy mają wejść w życie jeszcze w 2019 r. Przyjrzyjmy się wybranym zmianom dotyczącym projektu budowlanego.

8 komentarzy
Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.