Rozporządzenia wykonawcze do prawa budowlanego – quiz

with Brak komentarzy

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? A może po prostu masz ochotę sprawdzić swoją wiedzę? Przygotowaliśmy dla Ciebie quiz z zakresu rozporządzeń wykonawczych do prawa budowlanego. Sprawdź, ile wiesz.

Niżej znajdziesz pytania z zakresu rozporządzeń wykonawczych do prawa budowlanego dotyczących:

  • dziennika budowy i tablicy informacyjnej
  • informacji BIOZ i planu BIOZ
  • ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych

Pytania z tych rozporządzeń pojawiają się często na egzaminie testowym i ustnym na uprawnienia budowlane na różnych specjalnościach zarówno w izbie inżynierów, jak i architektów.

Quiz ma formę testu. W każdym pytaniu prawidłowa jest 1 odpowiedź.

To pierwszy tego typu wpis na blogu. Daj znać, jak Ci się podoba. Czy przygotowywać więcej takich testów na temat różnych przepisów, czy to jednak nic interesującego?

Miłej zabawy!


1. Sposób prowadzenia dziennika montażu jest określony w:

 
 
 

2. Czy można prowadzić jeden dziennik budowy dla kilku obiektów?

 
 
 

3. Za właściwe prowadzenie dziennika budowy, jego stan i właściwe przechowywanie jest odpowiedzialny:

 
 
 

4. Strona tytułowa informacji BIOZ zawiera:

 
 
 

5. Czy podczas prowadzenia robót budowlanych polegających na usuwaniu i naprawie wyrobów budowlanych zawierających azbest kierownik budowy musi sporządzić plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia?

 
 
 

6. Kategorię geotechniczą obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa:

 
 
 

7. W przypadku obiektów budowlanych drugiej kategorii geotechnicznej opracowuje się:

 
 
 

8. Czy projekt geotechniczny powinien zawierać obliczenie nośności i osiadania podłoża gruntowego oraz ogólnej stateczności?

 
 
 


Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów uwzględniający ostatnią dużą nowelizację prawa budowlanego.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.