Test z prawa budowlanego

with Brak komentarzy
test z prawa budowlanego

Masz ochotę dowiedzieć się, jak dobrze znasz prawo budowlane? A może przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? Rozwiąż krótki test z prawa budowlanego i sprawdź swoją wiedzę.

Niżej znajdziesz test z prawa budowlanego. Pytania dotyczą tylko tej ustawy. W każdym pytaniu prawidłowa jest 1 odpowiedź. Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło :).
Miłej zabawy!


1. Obiekt małej architektury to:

 
 
 

2. Teren budowy to:

 
 
 

3. Czy osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania może sprawować kontrolę techniczną utrzymania obiektów budowlanych?

 
 
 

4. Kto udziela zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

 
 
 

5. Do wniosku o pozwolenie na rozbiórkę należy dołączyć m.in.:

 
 
 

6. Kiedy można wznowić budowę w przypadku, gdy została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata?

 
 
 

7. Kto dokonuje kwalifikacji rodzaju odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę?

 
 
 

8. Na czyj wniosek organ administracji architektoniczno-budowlanej rozstrzyga w drodze decyzji o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości przy braku zgody właściciela?

 
 
 

9. Obowiązkową kontrolę budowy lub obiektu budowlanego może przeprowadzać, z upoważnienia właściwego organu nadzoru budowlanego:

 
 
 

10.

Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu:

 
 
 


Odpowiedzi na pytania znajdziesz w e-booku „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Ten e-book to hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Przecieki z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Największa od kilku lat nowelizacja prawa budowlanego weszła w życie. Poznaj wprowadzone zmiany i dowiedz się, kiedy stosować nowe, a kiedy stare przepisy.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.