Test z prawa budowlanego

with Brak komentarzy
test z prawa budowlanego

Masz ochotę dowiedzieć się, jak dobrze znasz prawo budowlane? A może przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? Rozwiąż krótki test z prawa budowlanego i sprawdź swoją wiedzę.

Niżej znajdziesz test z prawa budowlanego. Pytania dotyczą tylko tej ustawy. W każdym pytaniu prawidłowa jest 1 odpowiedź. Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło :).
Miłej zabawy!


1. Obiekt małej architektury to:

 
 
 

2. Teren budowy to:

 
 
 

3. Czy osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania może sprawować kontrolę techniczną utrzymania obiektów budowlanych?

 
 
 

4. Kto udziela zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

 
 
 

5. Do wniosku o pozwolenie na rozbiórkę należy dołączyć m.in.:

 
 
 

6. Kiedy można wznowić budowę w przypadku, gdy została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata?

 
 
 

7. Kto dokonuje kwalifikacji rodzaju odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę?

 
 
 

8. Na czyj wniosek organ administracji architektoniczno-budowlanej rozstrzyga w drodze decyzji o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości przy braku zgody właściciela?

 
 
 

9. Obowiązkową kontrolę budowy lub obiektu budowlanego może przeprowadzać, z upoważnienia właściwego organu nadzoru budowlanego:

 
 
 

10.

Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu:

 
 
 


Odpowiedzi na pytania znajdziesz w e-booku „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Ten e-book to hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Przecieki z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

E-book przedstawiający nowe prawo budowlane w pytaniach i odpowiedziach jest już dostępny.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.