Warunki techniczne dla budynków – test

with Brak komentarzy
test w warunków technicznych dla budynków

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? A może masz ochotę sprawdzić swoją wiedzę? Rozwiąż test z warunków technicznych dla budynków.

Poniżej znajdziesz pytania z zakresu rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wszystkie pytania pochodzą z egzaminów na uprawnienia budowlane. W każdym pytaniu prawidłowa jest tylko 1 odpowiedź.

Miłej zabawy! Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło.


1. W garażu do przechowywania i bieżącej, niezawodowej obsługi samochodów osobowych, wysokość w świetle konstrukcji powinna wynosić co najmniej:

 
 
 

2. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż:

 
 
 

3. Ciąg pieszo-jezdny zapewniający dojście i dojazd do działki budowlanej powinien mieć szerokość nie mniejszą niż:

 
 
 

4. Instalację kanalizacyjną stanowią połączone przewody wraz z urządzeniami, przyborami i wpustami:

 
 
 

5. Budynek zamieszkania zbiorowego to:

 
 
 

6. Najmniejsza odległość osi studni dostarczającej wodę przeznaczoną do picia od szczelnego zbiornika na nieczystości (i podobnych urządzeń) powinna wynosić co najmniej:

 
 
 

7. Minimalna wysokość (w świetle) pokoi w budynkach mieszkalnych powinna wynosić:

 
 
 

8. W przypadku braku możliwości odprowadzenia wód opadowych z dachu budynku do kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej dopuszczalne jest ich odprowadzenie:

 
 
 

9. W jednym szybie budynków mieszkalnych można umieszczać nie więcej niż:

 
 
 

10. W pomieszczeniach higienicznosanitarnych ściany powinny mieć powierzchnie zmywalne:

 
 
 


Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępne nowe szkolenie Co zrobić, by szybko uzyskać pozwolenie na budowę

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.