Warunki techniczne dla budynków – test

with Brak komentarzy
test w warunków technicznych dla budynków

Przygotowujesz się do egzaminu na uprawnienia budowlane? A może masz ochotę sprawdzić swoją wiedzę? Rozwiąż test z warunków technicznych dla budynków.

Poniżej znajdziesz pytania z zakresu rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wszystkie pytania pochodzą z egzaminów na uprawnienia budowlane. W każdym pytaniu prawidłowa jest tylko 1 odpowiedź.

Miłej zabawy! Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło.


1. W garażu do przechowywania i bieżącej, niezawodowej obsługi samochodów osobowych, wysokość w świetle konstrukcji powinna wynosić co najmniej:

 
 
 

2. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż:

 
 
 

3. Ciąg pieszo-jezdny zapewniający dojście i dojazd do działki budowlanej powinien mieć szerokość nie mniejszą niż:

 
 
 

4. Instalację kanalizacyjną stanowią połączone przewody wraz z urządzeniami, przyborami i wpustami:

 
 
 

5. Budynek zamieszkania zbiorowego to:

 
 
 

6. Najmniejsza odległość osi studni dostarczającej wodę przeznaczoną do picia od szczelnego zbiornika na nieczystości (i podobnych urządzeń) powinna wynosić co najmniej:

 
 
 

7. Minimalna wysokość (w świetle) pokoi w budynkach mieszkalnych powinna wynosić:

 
 
 

8. W przypadku braku możliwości odprowadzenia wód opadowych z dachu budynku do kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej dopuszczalne jest ich odprowadzenie:

 
 
 

9. W jednym szybie budynków mieszkalnych można umieszczać nie więcej niż:

 
 
 

10. W pomieszczeniach higienicznosanitarnych ściany powinny mieć powierzchnie zmywalne:

 
 
 


Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.