Prawo budowlane – quiz

with Brak komentarzy

prawo budowlane egzamin pisemny na uprawnienia budowlane

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane albo chcesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa budowlanego, rozwiąż quiz i przekonaj się, ile wiesz.

Pytania, które znajdziesz niżej, pochodzą z egzaminów pisemnych na uprawnienia budowlane. W każdym pytaniu prawidłowa jest tylko jedna odpowiedź.

Powodzenia!

Sprawdź nasz e-book „Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane”. Hakerski sposób na opanowanie prawa budowlanego. Pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane z gotowymi odpowiedziami. Must have dla studentów, osób ubiegających się o uprawnienia budowlane lub pracujących / starających się o pracę w branży budowlanej.


1. Jaka jest wysokość kary w przypadku niewydania przez organ decyzji o pozwoleniu na budowę w określonym terminie:

 
 
 

2. Pozwolenie na budowę drogi publicznej wojewódzkiej wydaje:

 
 
 

3. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony, może przeprowadzać:

 
 
 

4. Wniosek o ukaranie projektanta za uchylanie się od podjęcia nadzoru autorskiego może złożyć do organu właściwego w sprawach nadawania uprawnień budowlanych:

 
 
 

5. Według ustawy Prawo budowlane przez obiekt budowlany należy rozumieć:

 
 
 

6. Niedopuszczalne jest łączenie funkcji:

 
 
 

7. Czy osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania może również wykonywać nadzór inwestorski:

 
 
 

8. Nie jest tymczasowym obiektem budowlanym:

 
 
 

9. Czy niedbałe spełnianie obowiązków przez kierownika budowy może spowodować pociągnięcie go do odpowiedzialności w trybie przepisów ustawy Prawo budowlane?

 
 
 

10. Instalacje i urządzenia służące ochronie środowiska podlegają okresowej kontroli, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:

 
 
 

11. Aby uzyskać uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalnościach określonych w ustawie Prawo budowlane należy wykazać się praktyką:

 
 
 

12. Ustawę Prawo budowlane stosuje się do wyrobisk górniczych:

 
 
 

13. Decyzję o wejściu na teren sąsiedniej nieruchomości, niezbędną do wykonania robót budowlanych, przy braku zgody właściciela nieruchomości wydaje:

 
 
 

14. Odwołanie od decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wydanej przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego wnosi się do:

 
 
 


Zobacz materiały, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zostaw Komentarz

Jest już dostępny nowy e-book Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.