Quiz z prawa budowlanego

with 4 komentarze

prawo budowlane

Niedawno, bo 19 września 2021 r., wprowadzono duże zmiany w prawie budowlanym. Jeśli masz ochotę sprawdzić, jak dobrze znasz znowelizowane przepisy, rozwiąż quiz.

Niżej znajdziesz quiz z prawa budowlanego. Przy każdym pytaniu prawidłowa jest jedna odpowiedź.

Baw się dobrze! I powodzenia :).

1. Kto wyznacza koordynatora przy budowie obiektu budowlanego wymagającego ustanowienia inspektorów nadzoru inwestorskiego w zakresie różnych specjalności?

 
 
 

2. Organem odwoławczym od decyzji o pozwoleniu na budowę wydanej przez starostę, jako organ I instancji, jest:

 
 
 

3. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu lub innych warunków pozwolenia na budowę stanowi odstąpienie w zakresie charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego dotyczących:

 
 
 

4. Przebudowa przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, która nie prowadzi do zwiększenia obszaru oddziaływania obiektu poza działkę, na której budynek jest usytuowany, wymaga:

 
 
 

5. Oświadczenie projektanta o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej dołączamy:

 
 
 

6. Budowa stanowisk postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie, usytuowanych na obszarze Natura 2000, wymaga:

 
 
 

7. Od 19 września 2020 r., czyli od wejścia w życie dużej nowelizacji prawa budowlanego, przeniesienia decyzji o pozwoleniu na budowę dokonujemy:

 
 
 

8. Czy do samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, według ustawy prawo budowlane, zalicza się sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych?

 
 
 

9. Kto przed rozpoczęciem budowy jest zobowiązany sporządzić lub zapewnić sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia?

 
 
 

10. Jak często właściciel lub zarządca ma obowiązek przeprowadzenia badań instalacji odgromowej obiektu budowlanego?

 
 
 

Zobacz poradniki i szkolenia, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przestań tracić czas i nerwy na szukanie i analizowanie przepisów. Zdobądź pełną wiedzę i miej święty spokój.

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

4 Odpowiedzi

 1. Kazimierz
  | Odpowiedz

  Quiz jest wg mnie świetną formą na sprawdzenie swoich wiadomości z zakresu Prawa Budowlanego do sprawdzenia przy kawie. Proszę o więcej 😁

 2. Ewa
  | Odpowiedz

  Świetna forma weryfikacji znajomości przepisów!

  • Magda Myszura
   |

   Dziękuję! Cieszę się, że się podoba :).

Zostaw Komentarz

Jest już dostępne nowe szkolenie Co zrobić, by szybko uzyskać pozwolenie na budowę

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.