Test z warunków technicznych dla budynków

with 4 komentarze
test z pytaniami z egzaminów na uprawnienia budowlane

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie? Rozwiąż test zawierający pytania z egzaminów na uprawnienia budowlane.

Przy każdym pytaniu prawidłowa jest tylko jedna odpowiedź. Pytania wraz z proponowanymi odpowiedziami pochodzą z egzaminów pisemnych na uprawnienia budowlane. Test dotyczy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Daj znać w komentarzu, jak Ci poszło :).

1. Budynki mieszkalne oraz części tych budynków stanowiące odrębne strefy pożarowe (charakteryzowane kategorią zagrożenia ludzi ZL) zalicza się do kategorii:

 
 
 

2. Odległość osadników błota, łapaczy olejów mineralnych i tłuszczu od okien otwieralnych i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi powinna wynosić:

 
 
 

3. W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej dopuszcza się budowę budynku ścianą bez okien i drzwi bezpośrednio przy granicy działki budowlanej lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m, gdy szerokość działki budowlanej wynosi:

 
 
 

4. Klasa odporności pożarowej dla budynku zaliczonego do jednej z kategorii ZL zależy od:

 
 
 

5. Wewnętrzne urządzenia zsypowe do usuwania odpadów i nieczystości stałych mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych o wysokości:

 
 
 

6. Stosowanie zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej w budynku jest:

 
 
 

7. Przewody kominowe powinny być wyprowadzone ponad dach na wysokość zabezpieczającą przed niedopuszczalnym zakłóceniem ciągu. Wysokość ta wynosi:

 
 
 

8. Budynek mieszkalny jednorodzinny zalicza się do kategorii zagrożenia ludzi oznaczonej:

 
 
 

9. Minimalna odległość od ścian, do których są przymocowane poręcze, przy schodach i pochylniach wynosi:

 
 
 

Jeśli masz dość szukania przepisów, analizowania ich i zastanawiania się, czy są obowiązujące, zajrzyj do naszych e-booków, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Bardziej aktualnych opracowań prawdopodobnie nie znajdziesz na rynku:

Podąrzaj Magda Myszura:

Prostym językiem wyjaśniam przepisy budowlane. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

4 Odpowiedzi

 1. Kinga
  | Odpowiedz

  7/9, a przygotowania polegają narazie na rozwiązywaniu Pani testów i czytaniu pani postów, także chyba nie jest źle :)

  • Magda Myszura
   |

   Super wynik :). I cieszę się, że materiały się przydają :).

 2. Gosia
  | Odpowiedz

  5/9 :( chciałam się sprawdzić z ciekawości. Dopiero zaczynam pracę w biurze a przede mną jeszcze długa droga.
  Świetną robotę Pani tu robi!

  • Magda Myszura
   |

   5 na 9 to niezły wynik jak na początek pracy w biurze :).
   Dziękuję za miłe słowo :).

Zostaw Komentarz

Poradnik przedstawiający nowe prawo budowlane w pytaniach i odpowiedziach jest już dostępny.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.