Nowy projekt budowlany – quiz

with Brak komentarzy

Aktualne rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego obowiązuje od 19 września 2020 r. i już było dwa razy zmienione. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat projektu budowlanego? Rozwiąż test.

nowy projekt budowlany test

Poniżej znajdziesz pytania, które dotyczą projektu budowlanego. W każdym pytaniu prawidłowa jest tylko jedna odpowiedź.

Niektóre z kwestii poruszanych w pytaniach omawialiśmy na blogu >nowy projekt budowlany<. Zerknij do tych materiałów, jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę.

A jeśli potrzebujesz kompletnych i uporządkowanych informacji o nowym projekcie budowlanym, sprawdź e-book „Jak sporządzić kompletny projekt budowlany. Praktyczny poradnik nie tylko dla projektantów”.


1. Czy projekt techniczny można sporządzić po rozpoczęciu robót budowlanych?

 
 
 
 

2. Gdzie umieszczamy charakterystykę energetyczną budynku?

 
 
 
 

3. W którym z projektów umieszczamy informację o sposobie posadowienia obiektu?

 
 
 
 

4. Kartę tytułową dołączamy do:

 
 
 
 

5. Z ilu elementów składa się projekt budowlany?

 
 
 
 

6. Gdzie w projekcie budowlanym umieścić informację BIOZ?

 
 
 
 

7. Inwestor ma obowiązek zapewnić sporządzenie projektu technicznego w przypadku:

 
 
 
 

8. Na rysunkach wchodzących w skład projektu budowlanego umieszcza się metrykę projektu zawierającą m.in.:

 
 
 
 

9. Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego takie jak: kubatura, wysokość, długość, szerokość, średnica, zestawienie powierzchni zamieszcza się w:

 
 
 
 

10. Nazwy plików projektu w postaci elektronicznej nadawane są:

 
 
 
 

Jeśli masz dość szukania przepisów, analizowania ich i zastanawiania się, czy są obowiązujące, zajrzyj do naszych poradników, w których prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Bardziej aktualnych opracowań prawdopodobnie nie znajdziesz na rynku:

Podąrzaj Redakcja:

Prostym językiem wyjaśniamy przepisy budowlane. Przedzieramy się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.