Kiedy stary projekt budowlany po 19 września 2021 r.

with 2 komentarze

Po 20 września 2021 r. z wnioskiem o pozwolenie na budowę musimy składać projekty wykonane według nowych zasad wprowadzonych przez dużą nowelizację 19 września 2020 r. Jednak w pewnych sytuacjach nadal musimy sporządzać stary projekt budowlany. Kiedy? – tego dowiesz się z tekstu.

Krótko OPB #5: Czy opinia wójta dot. interpretacji MPZP jest wiążąca dla wydziału architektury przy wydawaniu pozwolenia na budowę?

with Brak komentarzy

W piątym artykule z cyklu „Krótko o prawie budowlanym” odpowiadamy na pytanie naszej Czytelniczki dotyczące interpretacji zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dokonywanej przez organ administracji architektoniczno-budowlanej przy wydawaniu pozwolenia na budowę.

Dom do 70 m2 bez formalności – kłamstwo marketingowe i zagrożenie dla inwestorów

with 4 komentarze

W tym tygodniu pojawił się projekt kolejnej ustawy wprowadzającej zmiany w prawie budowlanym. Promowany jest hasłem „dom do 70 m2 bez formalności”. Jednak rzeczywistość nijak ma się do zapowiadanych zmian, które są iluzoryczne i raczej pełnią funkcję marketingową. W dodatku są to zmiany niebezpieczne dla inwestorów. Dlaczego? O tym w tekście.

Czy trzeba potwierdzać za zgodność mapę w projekcie zagospodarowania? Kolejne błędy w prawie budowlanym

with Brak komentarzy

Od 1 lipca dwa akty prawne – ustawa i rozporządzenie – wprowadzają odmienne wymagania dotyczące potwierdzania za zgodność z oryginałem kopii mapy do celów projektowych, na której sporządzamy projekt zagospodarowania działki lub terenu. Przyjrzyjmy się im.

Zmiany w oświadczeniu projektanta o zgodności projektu z przepisami (i nie tylko) – 1 przepis 2 interpretacje

with 2 komentarze

1lipca 2021 r. kolejny raz w tym roku zmieni się prawo budowlane. Nie dość, że zmiany dotyczą stosunkowo nowych przepisów, bo wprowadzonych 19 września 2020 r., to jeszcze wprowadzają dodatkowe wątpliwości. Chodzi o zmiany w oświadczeniu projektanta o zgodności projektu … Czytaj więcej

1 2 3 4 40

Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na blogu, informacje o ofercie i materiały dostępne tylko dla subskrybentów? Zapisz się do newslettera, a nie przegapisz niczego. Przy okazji otrzymasz też bezpłatne materiały.

 


Chcę zapisać się do newslettera i otrzymywać na mój adres e-mail informacje o nowościach, promocjach i produktach związanych z blogiem oprawiebudowlanym.pl.

 

Z newslettera w każdej chwili będziesz mógł się wypisać. Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Z polityki prywatności dowiesz się, jak chronimy Twoje dane.