Cześć! Nazywam się Magda Myszura i prowadzę ten blog. Od 6 lat pomagam architektom, inżynierom, urzędnikom i inwestorom rozwiązywać problemy związane z formalnościami budowlanymi. Przedzieram się przez zawiłości prawa budowlanego po to, by dawać Wam gotowe odpowiedzi na trudne pytania.

Z branżą budowlaną jestem związana od kilkunastu lat. Zaczynałam jako asystent projektanta, by po zdobyciu uprawnień zostać projektantem a później urzędnikiem. Projektowałam konstrukcję, nadzorowałam budowy i wydawałam pozwolenia na budowę (oczywiście nie w tym samym czasie ;)).

Nie jestem prawnikiem, piszę prosto i po ludzku, unikam stosowania nomenklatury ustawowej. Jeśli to dla Ciebie problem, to raczej się nie dogadamy.

Merytorycznie w prowadzeniu tej strony wspiera mnie mąż, również zawodowo związany z branżą budowlaną.

Na własnej skórze odczuliśmy wszystkie aspekty przepisów budowlanych obowiązujących w naszym kraju. Wiemy przez co przechodzi inwestor, który chce wybudować dom, projektant, który ten dom projektuje i musi jednocześnie sprostać wymaganiom inwestora i przepisów, a także urzędnik, który musi egzekwować często bezsensowne przepisy.

Prawa autorskie

Wszystkie treści zamieszczone na tym blogu są objęte prawami autorskimi. Autorzy nie wyrażają zgody na kopiowanie treści zamieszczonych na niniejszym blogu (w całości lub jakichkolwiek części) bez ich wyraźnej zgody.

Wyłączenie odpowiedzialności

Blog został stworzony po to, aby podzielić się z czytelnikami własnymi doświadczeniami, wiedzą i przemyśleniami. Artykuły zawarte na blogu są jedynie własną opinią jego autorów. Informacje, które udostępniamy są dokładnie opracowane i przygotowane, jednak ze względu na złożoność zagadnień nie są one jednakowo skuteczne dla wszystkich.

Zamieszczone treści odpowiadają stanowi prawnemu na dzień ich publikacji, chyba że w tekście wskazano inaczej.

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie treści zawartych na blogu lub działania na ich podstawie. Użytkownik sam ponosi osobistą odpowiedzialność za stosowanie zawartych tu porad i wiedzy.

Autorzy nie ponoszą również odpowiedzialności za treści komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Wpisy zawierające wulgarne lub obraźliwe zwroty nie są publikowane. Zastrzegamy sobie możliwość redagowania treści komentarzy, jeżeli zawierają treści reklamowe lub linki do innych stron internetowych.